YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 17 Mart 2012

Daha kurtarılacak çok balık var

 • 15 Mart 2012 Ntvmsnbc
  Balıklarımızın daha yavruyken avlanmaması için yürütülen kampanyalar sonuç verdi. Lüferin, orfozun ve lagosun avlanma boyları arttırıldı. Ama daha kurtarılacak çok balık var.

  Bu konuda yapılan kampanyalardan birinin sahibi Greenpeace Akdeniz. Greenpeace üyeleri bu kez kalkana dikkat çekiyorlar ve şu açıklamayı yapıyorlar:  "İmzalar attık, Bakanlığa telefonlar açtık, faks çektik, mesaj attık, kalem gönderdik. Sesimizi çıkardık, pazarlara gittik, yavru balık almadık, yemedik, hep beraber geleceğimizi sattırmamak için elimizden geleni yaptık. Bakanlık da bunun karşılığında yeterli olmasa da lüferin boyunu 20 santime, orfoz ve lagosun boyunu ise 45 santime çıkardı.

  Ancak, lüferin 10 santimlik bebeleri satılmaya devam ettikçe, 7 santimlik barbunlar, tekirler, istavritler satılmaya devam ettikçe bu denizler kurtulmaz! Alınması gereken daha çok önlem varken, varolan yasalara uyulmasını sağlamak, yani yavru balık avlanmasının önüne geçmek denizlerimizin geleceği için en önemli adım!

  Yavru balık almıyoruz, satıldığını görünce ihbar ediyoruz! Peki ya tutanlar, satanlar? Peki ya onların tutmaması, satmaması için çalışması gerekenler? Harekete geçin!

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu