YUKARI

Sürdürülebilir Yaşam

Harekete geçmeyi çocuklarımıza borçluyuz

Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi raporu, insanlığın doğayı kurtarmak için yol ayrımında olunduğu uyarısında bulunuyor.

Devamını oku

 • Gelecek yosunda

  Sürdürülebilir yaşamla ilgili kaygılar nedeniyle gezegendeki pek çok kaynak yeniden değerlendiriliyor. Avrupa ve Kuzey Amerika’da 6 milyar dolar yatırım değerine ulaşan deniz yosununun gelecekte gıda ve yakıt kaynağı olabileceği düşünülüyor. Devamını oku

 • Sürdürülebilir bir dünya için sanal toplantıya geçin

  İletişim çağında teknolojinin sürdürülebilirliğe katkısı büyük. Şimdi bu katkıyı yeniden ele alalım ve şu sorunun yanıtını bir kez daha düşünelim: Toplantılarımızın yüzde kaçını online ortamda yapabiliriz? Devamını oku

 • Biyomimikri ile gelen sürdürülebilirlik

  İnsanın doğadan ilham alması ve modellerinde doğayı taklit etmesi anlamını taşıyan biyomimikri çalışmaları, sürdürülebilirlik alanında geniş yer almaya başladı.

  Devamını oku

 • Çevre duyarlılığı bağlılık getiriyor

  İklim değişikliği, birbiri ardına gelen olumsuz çevre haberleri, plastik katının önlenemez büyümesi ve kaynakların azalması, sürdürülebilirlik çalışmalarını artırıyor. Ancak bu çalışmalar birer hareket değil, kültürün parçası olduğunda fark yaratıyor ve çalışan bağlılığı oluşturuyor.

  Devamını oku

 • Sürdürülebilir marka olmanın avantajları

  Sürdürülebilir marka olmanın uzun dönemde kârlılığı olumlu etkilemesi iş dünyasının motive olduğu konulardan. Geleceği gören liderler, yatırım maliyeti yerine büyük resme odaklanıyor. 

  Devamını oku

 • Yapay zekâ gıda sorununu çözecek

  Yapay zekâ teknolojisi kullanılarak geliştirilen akıllı artık kutusu, ticari mutfaklardaki gıda artıklarını doğru kategorize ederek israfı önleyebilir.

  Devamını oku

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu