YUKARI

Duyurular

Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2014

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu 20 Eylül'de perde diyor

 • Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yeni sezonunda Türkiye’nin 12 ilini gezerek, on binlerce miniği tiyatro ile buluşturmaya devam edecek.

  2008’den bu yana yaklaşık 90 bin çocuğa ulaşarak çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini Iğdır’da açıyor. Ardından Kars, Ardahan, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale’yi geziyor, kapanışı ise Ankara’da yapıyor. Yeni sezon boyunca toplamda 12 ili gezecek olan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu sayesinde 10 binlerce çocuk ve aileleri, “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyun ile eğlenirken öğrenmeye devam ediyor.

  La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Yeni Sezon Turne Takvimi şu şekilde:

  20 - 21 Eylül: Iğdır
  11 - 12  Ekim: Kars
  18 - 19 Ekim: Ardahan
  1 - 2 - 15 - 16 Kasım: Erzurum 
  22 - 23 Kasım: Bayburt
  6 - 7 Aralık: Gümüşhane
  20 - 21 Aralık / 10 - 11 Ocak: Erzincan 
  17 - 18 Ocak / 14 - 15 Şubat: Sivas
  14 - 15 Mart: Yozgat 
  28 - 29 Mart: Kırşehir
  4 - 5 Nisan: Kırıkkale
  25 - 26 Nisan / 16 - 17 Mayıs / 30 Mayıs - 1 Haziran / 7 - 8 Haziran: Ankara

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu