YUKARI

Ekosistemler

Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2017

Akçansa'nın Biyoçeşitlilik Proje Yarışması başvuruları 20 Kasım'a kadar devam ediyor

 • Akçansa tarafından düzenlenen ve maden sahalarının biyolojik değerlerini artırmayı amaçlayan 'Biyoçeşitlilik Proje Yarışması' bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek. Yarışmaya başvurular için son gün 20 Kasım 2017.

  Akçansa'nın, maden sahalarının biyolojik değerini artırmayı amaçlayan projeler üretilmesi ve bu yöndeki farkındalığın artırılması amacıyla düzenlediği Biyoçeşitlilik Proje Yarışması'na başvurular başladı.

  Biyoçeşitlilik Proje Yarışması'nda bu yıl iki kategori yer alıyor:

  1 - Bilimsel Araştırma Kategorisi: Bu kategoriye, madencilik ekolojisi konusundaki bilgileri artıracak ve/veya madencilik alanlarında gelişmiş biyoçeşitlilik, peyzaj ve su yönetimi sağlayacak bilimsel projeler için öğrenciler, akademisyenler, bilim adamları, uzmanlar ve STK'lar başvurabilir.

  2 - Sosyal Fayda Kategorisi: Maden sahaları ve gerçekleştirilen faaliyetlerin toplumla daha iyi bağlantı kurması ve madencilik alanlarındaki biyoçeşitlilik konularında daha geniş bir kitleyi bilinçlendirmeye ve eğitmeye yardımcı olacak projeler için açılan  bu kategoriye tüm birey ve okullar, öğrenciler, STK'lar, gençlik kulüpleri, çevre örgütleri katılabilir.


  Biyoçeşitlilik Proje Yarışması'na bireysel ya da ekip olarak katılmak isteyenler, 20 Kasım 2017 tarihine kadar, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlayacakları proje tekliflerini sisteme yükleyebilecek. Ulusal Jüri tarafından her iki kategoriden seçilerek finale kalan 3'er proje teklifi 1 Aralık 2017 tarihinde belirlenecek. Ulusal ve uluslararası yarışmaları kazananların isimleri ise 2018 yılı sonbaharında açıklanacak.

  Büyük ödül 30.000 Euro
  Ulusal düzeyde, bilimsel araştırma ve sosyal fayda kategorilerinde ilk iki sırayı alan projelere 2.500 ve 5.000 Euro ödül verilecek.

  Uluslararası düzeyde, bilimsel araştırma ve sosyal fayda kategorileri altında yer alan 6 alt kategoriden her birinde Akçansa'nın yabancı ortağı HeidelbergCement tarafından seçilen en iyi projeler 10.000 Euro ile ödüllendirilecek. Bütün projeler arasında seçilecek en iyi proje ise büyük ödül olan 30.000 Euro'yu almaya hak kazanacak.

  Yarışmaya başvurmak için lütfen tıklayın.