YUKARI

Kitap Kurdu

Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2009

Balıklar Nasıl Uyur

 • Çocuklar! Size burada bahsetmek istediğimiz bu kitap 3 şıklı test usulü hazırlanmış sorular ve açıklamalı yanıtlarından oluşuyor ama öyle bildiğiniz sıkıcı test kitaplarına hiç mi hiç benzemiyor. Tüm sorular vahşi doğada olsun, çiftlikte olsun, tarlada, ormanda, hatta evinizde yaşayanlar olsun, hayvanların dünyalarıyla ilgili.

  Belki buradaki bazı sorular zaman zaman sizinde aklınıza gelmiştir ama eminiz yanıtını kolay kolay hiçbir yerde bulamamışsınızdır. Sorulara örnek mi? Mesela, “Kutup ayılarının ayakları üşür mü?” ya da “Niçin balıklar taa denizin dibine batmazlar?”, “Keçiler gerçekten inatçı mıdır?”

  Evet, soruların çoğu ders kitaplarınızda karşılaşamayacağınız türden eğlenceli bir şekilde hazırlanmış sorular ve yanıt seçenekleri de zaman zaman çok ilginç ve matrak olabiliyor. Ancak bunlar esasında hayvanlar dünyasını anlamak için önemli sorular ve bu soruların gayet önemli ve bilimsel yanıtları var. İşte bu yanıtları da hiç sıkıcı olmadan gayet kısa, öz ve güzel bir biçimde açıklıyor kitap.

  Bu kitabı okumayı kardeşinizle, arkadaşlarınızla eğlenceli bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Birbirinize buradan sorular sorarak hem bilginizi ölçer hem de bilmediğiniz yerde yanıtları okuyarak hayvanlar hakkında yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Tabi bunu yaparken eğleneceğiniz de garanti. Biz denedik çok eğlendik, siz de deneyin.

  Yazan: Margot Berger
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları