YUKARI

Kitap Kurdu

Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2008

Mavi Gezegen

 • Brian Bett ve Mic Rolph tarafından hazırlanan Mavi Gezegen adlı kitap TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplığı’nın Çocuk Kitapları serisince yayınlandı. Dünyamızın oluşum sürecini bilimsel olarak ama aynı zamanda sizlerin de seveceği bir dille aktaran bu kitap birbirinden güzel çizimlere sahip. Merak uyandıran anlatımıyla bir solukta okumamak imkansız.

  Brian Bett ve Mic Rolph tarafından hazırlanan Mavi Gezegen adlı kitap TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplığı’nın Çocuk Kitapları serisince yayınlandı. Dünyamızın oluşum sürecini bilimsel olarak ama aynı zamanda sizlerin de seveceği bir dille aktaran bu kitap birbirinden güzel çizimlere sahip. Merak uyandıran anlatımıyla bir solukta okumamak imkansız.

  “Nedense gezegenimize Yerküre adını vermişler. Oysa büyük bölümü sular altında. Denizler ve okyanuslar gezegenimizin neredeyse dörtte üçünü kaplıyorlar. Bu durumda ona Suküre demek daha doğru olurdu” gibi merak uyandıran bir cümleyle başlıyor kitap. Ondan sonra sizleri yaşadığımız gezegenle ilgili inanılmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

  Dünyada yaşamın başladığı ilk dönemlerden, özel teknolojilerle ulaşılan yepyeni keşif noktalarının belirlendiği günümüze dek, yaşayan tüm canlılarla birlikte yapılan bu yolculuk sizlere bambaşka bir yaşam sürecini gözleme olanağı sağlıyor. Suda başlayan yaşamın tüm ayrıntıları, deniz altının ve üstünün gizemli dünyası, sadece iki kişinin indiği derin deniz çukuru Mavi Gezegen'in ele aldığı ilginç konular arasında. Bilimin neşeli ve maceracı bir dille aktarıldığı bu eser gezegenimizin nereden gelip nereye gittiğini ve gelecekte onu korumak için neler yapılması gerektiğini sürükleyici bir dille anlatıyor. TÜBİTAK Çocuk Kitapları serisinden kütüphanenize hiç düşünmeden ekleyebileceğiniz bir kaynak kitap.

  Yazarlar: Brian Bett ve Mic Rolph
  TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplığı Çoçuk Kitapları