YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2018

İstanbul Karbon Zirvesi için geri sayım başladı

 • Düşük karbonlu ekonomiye geçiş konusunda farklı sektörlerden pek çok paydaşı buluşturan İstanbul Karbon Zirvesi’nde sektörün uzmanları "İklim Finansmanı ve Sanayinin İklim Değişimi İle Mücadelesi" için 26 Nisan'da bir araya geliyor.

  Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi’nde "İklim Finansmanı" odak konusu ile kamu, sivil toplum, iş dünyası, akademi ve gençler, konusunun lider platformunda bir araya gelecek.

  Zirvede Paris İklim Anlaşması ve Tek Gezegen Zirvesi ardından, iklim ve karbon finansmanı, iklim değişimini hafiletme mekanizmaları, iklim değişimi destekleri ve finansman programları, yeşil iklim fonu, yeşil tahviller, karbon ticareti, zorunlu ve gönüllü karbon piyasaları yetkin konuşmacılarla delegelere sunulurken, sanayinin karbon yönetimi başarıları, iklim değişimi ile mücadelenin en iyi uygulamaları "Karbon Yönetimi ve Endüstri" oturumunda farklı sektörlerdeki lider firmaların tepe yöneticilerince ortaya konulacak.

  Zirvede, Türkiye'nin enerji üretimi ve enerjiye erişim; orman ve arazi kullanımı; ulaşım; binalar, şehirler, sanayi ve uygulamalar başlıklarında yapılabilecek sera gazı azaltımı ile uyum sürecindeki mevcut görünümü ve geleceği tartışılacak.

  Zirvede bu yıl da sera gazı cimrisi olan, karbon azaltımı yapan kurum ve kişilere "Düşük Karbon Kahramanı Ödülü" verilecek.

  26 Nisan'da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılacak Zirve hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu