YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017

Anadolu Hayat Emeklilik, sektöründeki ilk karbon nötr şirket oldu

  • Anadolu Hayat Emeklilik, Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemi ve Karbon Ayak İzi Yönetimi projelerini TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı - Escarus danışmalığında hayata geçirdi.

    Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi UNEP-FI'ye Türkiye'den kabul edilen ilk ve tek bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketi Anadolu Hayat Emeklilik, şimdi de karbon ayak izini sıfırlayarak karbon nötr oldu.

    Anadolu Hayat Emeklilik, Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemi ve Karbon Ayak İzi Yönetimi projelerini TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı - Escarus danışmalığında hayata geçirdi.

    Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, "Büyüyen nüfus ve artan tüketimin çevreye olan olumsuz etkisi ne yazık ki katlanarak artıyor. Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için sürdürülebilirliği tüm süreçlerimize entegre eden projeleri hayata geçiriyoruz. Karbon Ayak İzi Yönetimi ile de Anadolu Hayat Emeklilik'in ticari faaliyetleri neticesinde karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik stratejileri belirleyip, 2016 yılı için oluşan kurumsal karbon ayak izini 'nötr' hale getirdik. Yakın zamanda sektörümüzde yine bir ilke imza attık ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi UNEP-FI'ye üye olduk. Bu üyelikle benzer çalışmalar yapan firmalarla bilgi paylaşımı, yeni ürünler oluşturulması ve sigortacılık faaliyetlerine sürdürülebilirlik ekseninden ne gibi faydalar sağlanabileceği gibi birçok konuda paylaşımlar yapmayı amaçlıyoruz. Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve finans sektörü arasındaki küresel ortaklığın bir parçası olmak bizim için çok değerli" dedi.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu