YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 03 Şubat 2017

Emirates'ten %100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen battaniye

  • Emirates Havayolu, yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen yeni battaniyelerini uçuşlarında kullanmaya başladı.

    ecoTHREAD™ patentli teknoloji kullanılarak yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen Emirates battaniyeleri, tüm Economy Class gece boyu uçuşlarında kullanılıyor.

    Her bir Emirates ecoTHREAD™ battaniye, 28 adet geri dönüştürülmüş şişeden üretiliyor. Şişelerden iplik yapılmadan önce polar kumaş oluşturarak plastik parçalar geri dönüştürülüyor. Daha sonra yumuşak battaniye olarak dokunuyor. ecoTHREAD™ battaniyeler, test ve sertifikalandırma kuruluşu Intertek tarafından, yüzde 100 geri dönüşümlü malzeme kullandığı bağımsız olarak kanıtlandığı için Intertek Green Leaf Mark ile sertifikalandırılıyor.

    2019 sonu itibarıyla Emirates, ecoTHREAD™ battaniyeler sayesinde doğadan 88 milyon plastik şişeyi kurtarmayı hedefliyor. Bu rakam 44 adet A380 uçağın ağırlığına karşılık geliyor. Geri dönüştürülmüş polyethylene terephthalate (PET)'in üretim süreci, enerji emilimini yüzde 70 azaltıyor.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu