YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2016

Akdeniz'deki kirlilik kıyıları tehdit ediyor

  • Turizmin en önemli çekim merkezlerinden olan Akdeniz'de kirlilik oranı arttı ve kıyısı olan illerin sahil şeridini tehdit etmeye başladı. Bu konuda bir çalışma başlatan Hatay Büyükşehir Belediyesi, 186 km'lik sahil şeridini temizlemek için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi'ne ait biri 10 diğeri 15 metre uzunluğunda iki adet deniz temizleme teknesi Akdeniz sularında göreve başladı.

    Milyonlarca turist için bir çekim merkezi olan Akdeniz'de son yıllarda artan kirlilik, Türkiye'de turizm açısından büyük değere sahip illeri tehdit ediyor. Akdeniz'in uluslararası deniz taşımacılığının en önemli geçiş bölgelerinden biri olması ve kıyısı olan ülkelerdeki sanayi kuruluşlarının atıkları nedeniyle her yıl artan kirliliğin sahil şeridine ulaşması sonucu Hatay Büyükşehir Belediyesi, 2 adet deniz temizleme teknesi ile harekete geçti. Biri 10 diğer 15 metre uzunluğunda iki adet deniz temizleme teknesi, 186 km'lik sahil şeridini temizlemek için aralıksız çalışacak.

    Ayda yaklaşık 100 ton çöp çıkarılıyor
    Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin paylaştığı bilgilere göre, temizleme çalışmalarıyla bir ayda yaklaşık 100 ton çöp çıkarılırken şimdiye kadar yaklaşık 500 ton çöpe ulaşıldı. 

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu