YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2016

Düşük Karbon Kahramanları için geri sayım başladı

  • Karbon yönetiminde başarılı projeler, İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek III. İstanbul Karbon Zirvesi’nde "Düşük Karbon Kahramanı Ödülü" sahibi olacak. Sürdürülebilir iş modellerini desteklemek ve karbon salınımını azaltacak politikaların uygulanmasını teşvik etmek amacıyla verilen ödül için Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’dan başvuran 58 proje yarışacak.

    Şirketlerin karbon yönetimi başarıları III.İstanbul Karbon Zirvesi'nde ödüllendirilecek. Sürdürülebilirlik yönetimi karbon azaltımı proje ve uygulamaları ile Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’dan katılacak enerji, çimento, kimyasal, malzeme üretimleri ile bankacılık, ulaştırma, lojistik ve atık yönetimi sektörlerinden 58 başvuru değerlendirilerek Düşük Karbon Kahramanları belirlenecek.

    Verilecek ödül yeşil  karbon yolunun kapısını açacak
    Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İTÜ ev sahipliğinde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği(IETA),  İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO desteğiyle gerçekleştirilecek III.İstanbul Karbon Zirvesi'nde, şirketlerin konunun tüm paydaşları ile bir araya geleceğini bildiren İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu rekabetin hızla büyüdüğü ortamda düşük karbon ekonomisine geçmenin, karbonu azaltarak yeşil karbon yolunda ilerlemenin avantajlarını bugünden fark etmenin, yeşil iş modeli uygulayarak büyümenin önemini vurguladı. 

    Ödüllerle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu