YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2007

WWF Türkiye'den Yeni Bir Kitap; Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni

 • WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), küresel iklim değişikliğinin de etkileriyle her geçen gün azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla "Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni" adlı bir kitap yayınladı.     

  WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), küresel iklim değişikliğinin de etkileriyle her geçen gün azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla "Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni" adlı bir kitap yayınladı. Kitap; geçmişten günümüze suyun yeryüzündeki varlığını, insanoğlunun suyu kullanım biçimlerini, suyun medeniyetlere şekil vermesini, insanlık tarihinde bazı devirleri başlatıp bazılarını sona erdirişini eşsiz fotoğraflar eşliğinde anlatıyor. Bu yayınla, en değerli hazine ve ortak miras olarak tanımlanan suyun acilen ve öncelikli olarak ele alınmasının küresel bir sorumluluk olduğunu hatırlatılıyor.

  WWF-Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak; "Yeryüzünde yaşamın sürdürebilmesi için vazgeçilmez olan "su", herkesin sahip çıkarak koruması gereken ortak bir değerdir. WWF-Türkiye olarak, "Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni" adlı kitabı hazırlarken, özenle seçilmiş fotoğrafları ve şiirsel anlatımıyla farklı kitlelere ulaşarak farkındalık yaratmayı ve suyla ilgili gerçekleri gözler önüne sermeyi amaçladık." dedi.

  Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni adlı kitap WWF-Türkiye ofisinden temin edilebileceği gibi, D&R, Remzi kitapevinden de satın alınabilir.

  Bilgi için: Deniz Şilliler Tapan, Basın ve Yayın Koordinatörü dtapan@wwf.org.tr 

  http://www.wwf.org.tr    

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu