YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 31 Mart 2014

Marmaris ormanları moloz çöplüğüne döndü

  • Marmaris'te ormanlık alanlara onlarca römork inşaat atığı döküldü. Yeni sezona hazırlanan otel ve konutlardan çıkan atıklarla dolan bölge, sadece 1 yıl önce Orman İşletmesi ve gönüllülerce temizlenmişti.

    Marmaris'te inşaat atıklarının ormanlık alanlara dökülmesine çevreciler tepki gösterdi. Marmaris Çevrecileri Derneği (MÇD) yetkilileri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine Asparan ve Yeşilbelde mevkilerindeki ormanlık alanlarda incelemelerde bulundu. 

    Marmaris’te İçmeler beldesi girişinden başlayarak Yeşilbelde'ye kadar uzanan Fürth Dostluk Yürüyüş Yolu'nu gezen çevreciler, orman içinden geçen patikanın oldukça temiz olduğunu tespit etti. Daha sonra yakınlardaki Marmaris Belediyeler Birliği (Mariç-Belbir) Katı Atık Depolama Tesisi'ne giden yolda inceleme yapan çevreciler, yol kenarına ve ormanlık alana dökülmüş onlarca römork inşaat atığıyla karşılaştı. Atıkların büyük bir kısmının molozlardan oluştuğu görüldü.

    MÇD Başkanı Ahmet Kutengin, gazetecilere yaptığı açıklamada, turizm sezonu başlamayan Marmaris'te inşaat döneminin hızla devam ettiğini söyledi. Özellikle tadilat yapılan otel ve konutlardan çıkan molozların çöplük yerine daha yakında bulunan ormanlık alanlara döküldüğüne işaret eden Kutengin, "Her yıl binlerce turistin tercih ettiği ve yeryüzü cenneti olarak tabir ettiğimiz Marmaris'in ormanlarının bu şekilde kirletilmesine isyan ediyoruz" dedi.

    Haber hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu