YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2013

MetLife İstanbul ofisi Altın LEED sertifikası aldı

 • 27 Mart 2013 Yeşil Ekonomi
  Şirket bu sertifikayı sağlayan Türkiye'deki ilk ofislerden biri...

  Sigorta, yıllık gelir sigortası ve çalışan hakları programları alanında faaliyet gösteren ABD merkezli MetLife’ın Türkiye birimi olan MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin Genel Müdürlük binasının Altın seviyesinde Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası kazandığı açıklandı.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada  sertifikanın ABD Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından Ticari İç Mekanlar sınıflandırması kapsamında sağlandığı belirtildi. Şirket bu sertifikayı personel için alternatif ulaşım programları sağlamak, su kullanımını azaltmak, enerji tasarruflu  aydınlatma tesisatı kullanmak, yeşil sertifikalı ürünler satın almak ve materyalleri yerel firmalardan tedarik etmek ile kullandığı elektriği tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etmek gibi alanlarda attığı adımlar sayesinde kazandı.

  Şirket 2280 m2 büyüklüğündeki,180 çalışanının görev aldığı Genel Müdürlük biriminde kullanacağı elektriği ise rüzgar enerjisi alanında 97.5 MW’lık kurulu gücü bulunan Fina Enerji’den sağlayacak.

  Haberin devamına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu