YUKARI

Sürdürülebilir İş

Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2013

Türk Telekom Enerji Sarfiyatını Düşürdü

 • Firma, çevreye duyarlı baskı teknolojisiyle bir yılda 3,2 milyon lira tasarruf sağladı.

  17 Şubat 2013 Energyworld Dergisi
  Yapılan açıklamaya göre, şirket "Doğayla Dost İletişim" projesi çerçevesinde Türkiye ve Avrupa'nın en büyük baskı ve görüntüleme sistemi projelerinden birine imza attı.

  Tüm iş yerlerinde kurulu 7 binden fazla yazıcı, faks, fotokopi ve tarayıcı cihazı yerine, ortak kullanıma uygun, tek merkezden yönetilebilen, kontrollü baskı alma yöntemine geçen Türk Telekom, bu sayede, kartuş, kağıt ve enerji sarfiyatını minimum düzeye çekti.

  Şirketin yeni uygulaması, atık tonerlerin geri dönüşüme kazandırılması sayesinde çevre kirliliğinin azaltılması ve gereksiz kağıt tüketimi konularında büyük katkı sağlayacak.

  Şirketin Mart 2012'de hayata geçirdiği "baskı projesi" ile yıllık maliyetlerde 3 milyon 204 bin 680,55 lira değerinde, 33 milyon sayfa kağıt, 11 bin 250 adet toner tasarrufu gerçekleştirildi.

  Türk Telekom grup şirketlerinde de uygulanmaya başlanacak olan sistem ile bakım-onarım, kağıt, elektrik ve toner tasarrufu yapılarak, Avrupa'nın en büyük baskı projelerinden birinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu