YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2013

Her derde deva baharatlar

 • 11 Şubat 2013 Ntvmsnbc
  Beslenme uzmanları, grip ve soğuk algınlığı gibi pek çok hastalıkta bitkisel çözüm öneriyor. Örneğin, küçük Hindistan cevizi ve vanilya, kötü ruh halinden kurtulmak için birebir.

  Almanya'nın Plauen kentindeki Helios-Vogtland Kliniği'nde beslenme uzmanı olan Anja Holtay-Mayer, vanilya ve küçük Hindistan ceviziyle ilkbahar başlangıcına kadar çeşitli sorunların üstesinden gelinebileceğini, soğuk algınlığı, grip ve ruhsal bunalımlardan kaçınılabileceğini kaydediyor.

  Uzman Holtay-Mayer, küçük Hindistan cevizinin küçük oranlarda patates yemekleri ya da soslar üzerine serpiştirilebileceğini, vanilyadan ise çay olarak ya da evde vanilyalı mumlar kullanılarak yararlanılabileceğini belirtiyor.

  Boğazda kaşınma olduğu zaman ise karanfil kurusunu tavsiye eden Holtay-Mayer, “Uçucu yağlar, bakteri, virüs ve mantarların yayılmasına engel oluyor. Taze kaynatılmış karanfil çayı, ilk soğuk algınlığı belirtilerini hissedilir oranda bastırabiliyor” diyor.

  Zencefil ise pek çok alanda faydalı görülüyor. Soğuk algınlığında sıcak bir zencefil çayının insanı terlettiğini ve hastalığa yol açan etkenlerle mücadele edilmesini sağlayacağını belirten Holtay-Mayer, öksürük içinse anason, rezene ve kimyondan oluşan bir içecek tavsiye ediyor. Holtay-Mayer, “Bu karışım balgamı söküyor ve solunum yollarını rahatlatıyor” ifadelerini kullanıyor.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız.