YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2012

En baba lüfer!

 • 20 Ekim 2012 Radikal
  Lüfer Bayramı etkinlikleri kapsamında "İstanbul'un en baba lüferi" yarışması yapıldı.

  Jüri üyeliğini oyuncu Mehmet Ali Alabora, CHP Milletvekili Melda Onur gibi isimlerin yaptığı yarışmada 38 santim uzunluğundaki Ahmet Yavuz’un tutuğu lüfer yarışmayı kazandı. Ahmet kaptanın teknesinde Radikal muhabiri de vardı.

  Radikal muhabiri Serkan Ocak, en baba lüferin tutulma hikayesini şöyle anlattı: Sabah saat 05.00’da Yenikapı’dan hareket ettik. Günün ilk ışıklarıyla birlikte lüferler oltaya gelmeye başladı. Sarayburnu açıklarında yaklaşık 2 saat boyunca 20’ye yakın lüfer tuttuk. Ben de bir kez şansımı denedim, onda da bir adet lüfer tuttum. Lüfer yarışmasının yapılacağı yere saat 09.00 gibi balıkları getirdik. En büyük birini seçtik. Ahmet kaptanını dışında 5 balıkçı daha lüferlerini getirmişti. Yarışmayı Ahmet Kaptan’ın tuttuğu çatal boyu 34 santim olan, tam boyu 38 santim olan lüfer kazandı.

  Yarışmanını ardından 5 lüfer Haliç ’te kurulan temsili mezatla (Açık arttırlma) satıldı. Mezatta Mehmet Ali Alabora ve Melda Onur şampiyn balık için kıyasıya yarıştı. Her ikisi de birer balık aldı ancak birinci gelen balığı Fikir Sahibi Damaklar’dan Erkut Ertürk 125 TL bedelle satın aldı.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu