YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2012

Ölüdeniz'de kirlilik alarmı

 • 29 Eylül 2012 Radikal
  Fethiye'deki Ölüdeniz sahilleri, teknelerin denize boşalttıkları sintine ve yemek atıkları nedeniyle gerçek bir ölümün eşiğine geldi.

  Ölüdeniz Beldesi’ndeki Belcekız Plajı’nda teknelerin denize boşaltığı sintine ve yemek atıkları kıyıya vurdu. Bölgede tatil yapan tatilciler ve turistler, kirlilik nedeniyle denize giremedi. Bazı tatilciler kirliliği kamerayla görüntüledi. Her gün binlerce kişiyi ağırlayan plajdaki kirlilik tepkilere neden oldu.

  "BU VİCDANSIZLIKTIR"
  Şikayet ve gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz’de günübirlik çalışan 17 tur teknesinin atıklarının her gün ücretsiz toplandığını söyledi. Tekne sahiplerinin açıkta sintine bırakmasına gerek olmadığını belirten Başkan Yılmaz, "Eğer bırakılıyorsa bu vicdansızlıktır" dedi.

  "KİRLİLİK YÜZEYSEL, KİMYASAL KİRLİLİK YOK"
  Kumburnu, Belcekız ve Kıdrak plajlarındaki kirliliğin yüzeysel olduğunu ve kimyasal kirlilik olmadığını kaydeden Başkan Yılmaz, denizdeki sintine ve yemek atıklarının açık denizdeki yat ya da teknelerden bırakılmış olabileceğini söyledi. Kıyıdan 6 mil açıkta sintine bırakmanın yasal olduğunu anlatan Başkan Yılmaz, rüzgarın etkisiyle atıkların plaja kadar geldiğini belirtti.

  Haberin devamına ulaşmak için lütfen tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu