YUKARI

TSKB'den Haberler

Eklenme Tarihi: 27 Mart 2008
akasya_platformu

TSKB, 7. Akasya Zirvesi’nin ana sponsoru

 • TSKB, 18-20 Nisan tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampusu’nda düzenlenecek 7. Akasya Ulusal Gençlik Çevre Zirvesi’nin ana sponsoru oldu. Zirve, çevresel çalışmalar yapan gençleri demokratik bir platformda bir araya getirmeyi amaçlıyor.

  Türkiye’nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB), 18-20 Nisan tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampusu’nda düzenlenecek 7. Akasya Ulusal Gençlik Çevre Zirvesi’nin ana sponsoru oldu. Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK) ile Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) işbirliğiyle gerçekleştirilecek Zirve, sivil toplum kuruluşları, üniversite kulüpleri ya da bireysel inisiyatifler kanalıyla çevresel çalışmalar yapan gençleri, farklı görüşleri kucaklayan demokratik platformlarda bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu yılki teması “enerji” olarak belirlenen zirvede, enerji-çevre ilişkisi ele alınacak.

  TSKB Genel Müdür Yardımcısı Şemseddin Arat, Akasya platformunun TSKB’nin çevre politikalarıyla paralellik gösterdiğini, özellikle gençlerin öncülüğünde gerçekleşen böyle bir platforma destek vermekten mutluluk duyduklarını söylüyor ve ekliyor: “TSKB, yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam için gelecek kuşaklara daha sağlıklı fiziki ve sosyal çevre bırakmanın eğitim ve bilginin paylaşımıyla gerçekleşebileceğine inanıyor. Bu inançtan yola çıkarak, kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çevre konusuna odaklanıyor. Ayrıca, gerek enerjiye, gerek çevreye yönelik yatırımları uzun zamandır destekliyor. ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek Türk sermayeli banka olan TSKB, çevresel etkileri hemen hemen tüm iş süreçlerine ve hatta ofis içi yaşamına katmış ve bir kültür olarak benimsemiş durumda. Akasya Platformu da TSKB’nin çevre anlayışıyla son derece uyumlu bir etkinlik. Bu tür platformlar, toplumun bilinç düzeyini artırmak açısından büyük önem taşıyor.”

  Akasya Çevre Platformu hakkında
  Yaklaşık 350 gencin katılması hedeflenen zirvede, paneller, çalıştaylar ve eğlenceler düzenlenecek. Paneller, gençlik ve çevre konuları üzerine olacak ve konularında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşecek.

  Akasya, çevreci gençlerin oluşturduğu bir platform ve zirve. Akasya Gençlik Çevre Zirvesi, 2002 yılında, Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu Gençlik Komitesi ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri işbirliğiyle, 22 Nisan Dünya Günü kapsamında bir etkinlik olarak planlandı. Daha sonra, 1. İstanbul Gençlik ve Çevre Zirvesi’ne dönüştü ve ulusallaştı. Zirve, doğduğu günden bu yana, katılımcı eğrisini sürekli yükseltti ve çevre çalışmaları yapan 900 civarında genci bir araya getirdi. Bu birlikteliklerde, gençler, çeşitli forumlarla bilgilendirildi ve tartıştı. Aynı zamanda, çalıştaylar sayesinde fikir birliktelikleri ve yeni ortaklıklar doğdu.

  “TSKB İle Önceliğimiz Çevre” hakkında
  Toplumun çevre konusundaki bilgi ve bilinç düzeyini artırmayı hedefleyen TSKB, “Önceliğimiz Çevre” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. Proje kapsamında, şimdiye kadar, “Çevre Elçileri” belirlendi, Türkiye’nin en zengin içerikli çevre portali www.cevreciyiz.com yayına girdi, “Doğa İle Buluşma Günü” organize edildi, çevre temalı bir heykel yarışması düzenlendi ve “TSKB İle Önceliğimiz Çevre Konferansı” yapıldı. TSKB, bu projeyle, çevre konusunda ilgili tüm kesimleri bir araya getirecek bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

  Zirve hakkında bilgi için, http://akasyaplatform.org/ adresi ziyaret edilebilir.

  www.tskb.com.tr
  Türkiye’nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, 1950 yılında Dünya Bankası'nın desteği ve T.C. Hükümeti, T.C. Merkez Bankası ve ticaret bankalarının işbirliği ile kurulmuştur. 2002 yılında Sınai Yatırım Bankası'nı devralan TSKB, yatırım projelerinin finansmanı, özelleştime, halka arz, finansal/stratejik ortaklık, girişim sermayesi, değerleme gibi alanlardaki faaliyetleri ile kurumsal müşterilerine hizmet verirken, yatırım bankacılığı alanındaki geniş ürün yelpazesi ile hem kurumsal hem de bireysel müşterisine ulaşmaktadır. Ayrıca TSKB, sunduğu çevre yatırımı ve yenilenebilir enerji kredileri ve ISO-14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasına sahip ilk ve tek Türk sermayeli finans kurumu olması ile adından “Türkiye’nin Çevreci Bankası” olarak söz ettirmektedir.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu