YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2012

Oscarlı oyuncu da evlat edindi

 • 6 Temmuz 2012 Ntvmsnbc
  Oscar’lı oyuncu Hilary Swank geçen hafta hayvan hakları için Romanya’nın başkenti Bükreş’teydi.

  Kendisinin de evlat edindiği bir Jack Russell cinsi köpeği olan Swank, Bükreş’te, Viyana merkezli hayvan koruma organizasyonu ‘Vier Pfoten’ı ziyaret etti. Swank burada özellikle ‘Dogs For People’ projesiyle çok ilgilendi. Proje sokak köpeklerinin eğitilerek rehber ya da terapi köpeklerine dönüştürülmesini hedefliyor. Böylece hayvanlar sadece sokaklardan kurtulmakla kalmıyor, çocuklara, ileri yaştakilere ve engellilere hem arkadaşlık yapıyor hem de hayatlarını kolaylaştırıyor. Bir ilkokul, bir yaşlılar yurdu ve öğrenim güçlüğü çeken çocuklara yönelik bir merkezi gezen Swank, sokak köpeklerinin biraz ilgiyle insanlar için ne kadar yararlı olabildiği karşısında çok etkilendi.  

  Bükreş’te yaklaşık 35 bin sokak köpeği yaşıyor ve ne olacakları belli değil. Bir kısım halk itlaf edilmeleri gerektiğine inanıyor, bazıları barınaklara kapatılmalarını istiyor, bazıları da kısırlaştırılıp sokaklara geri bırakılmalarından yana

  The Associated Press’e konuşan Swank, kesinlikle kısırlaştırma taraftarı olduğunu ve sokak köpeklerinin insanlara yardımcı olabileceğine inandığını belirtti  ve ekledi “Köpeklerin , eğitim güçlüğü çeken, güvensizlik problemi yaşayan çocuklara iyi geldiğine kesinlikle inanıyorum.Hayvanlardaki koşulsuz sevginin iyileştirci bir gücü var. Ayrıca hayvanlar, insana sorumluluk, öfke kontrolü ve iletişim hakkında çok şey öğretiyor."

  Kendisinin de ‘Hilaroo’ adlı bir koruma organizasyonu kuracağını anlatan Oscar’lı oyuncu, özel ilgiye ihtiyaç duyan çocuklarla hayvanları bir araya getirmeyi, hedeflediğini söyledi. Organizasyon adı yıldızın ve eski köpeği Karoo’nun isimlerinin birleşiminden alıyor.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu