YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2012

"Sualtı atık sergisi"

 • 7 Haziran 2012 Ntvmsnbc
  DenizTemiz Derneği/TURMEPA, denize atılan otomobil lastiği, akü, bebek arabası, bidon, polis bariyeri, plastik sandalye ve ızgara gibi atıkları denizden çıkararak sergiye dönüştürdü.

  Derneğin, Üsküdar'daki merkezinde gerçekleştirilen törende DenizTemiz Derneği/TURMEPA genel müdür yardımcıları Mine Göknar ve Namık Ünalp, SUPSAN Ticari Birimler Grup Müdürü Atakan Yıldırım, Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul çocuk izcileri katıldı.

  Bu yıl SUPSAN'ın ana sponsorluğunda, Koç Holding'in de katkılarıyla açılan sergi ve atölye ile denize atılan çöplerden ders çıkarılarak, denizleri temiz tutma bilincinin aşılanması hedefleniyor.

  Geçen yıl açılan ''Sualtı Atık Sergisi'' de yıl boyunca alışveriş merkezlerinde çocuklara sergilenmesinin ardından, kalıcı olarak Rahmi Koç Müzesi'ne taşındı.

  Çocuk izcilerinin katıldığı ''Bir Deniz Bin Yaşam'' konseptiyle tasarlanan eğitim atölyesinde, çocukların en çok ilgisini, sergilenen atık sergisi çekti.

  Sualtı atık sergisinde yer alan ve eğitim atölyesinde çocukların öğrenim malzemesine dönüşen atık eserlerden bazıları şöyle:

  ''Otomobil lastiği, akü, bebek arabası, bidon, polis bariyeri, plastik sandalye, ızgara gibi...''

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız.