YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012

6000 hayvanı kurtardılar

 • 30 Mayıs 2012 Ntvmsnbc
  Denizli Belediyesi bünyesinde kurulan Hayvan Kliniği sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

  Denizli'de geçen yıl 6 bin sokak hayvanının tedavisi yapıldı. Özellikle kısırlaştırma işleminin yoğun olarak yapıldığı klinikte, aşıları yapılan hayvanlar kulaklarına küpe takılarak yeniden doğal ortamlarına bırakılıyor. 

  Geçtiğimiz yıl 6 bin hayvanın tedavisini gerçekleştiren klinikte en çok kısırlaştırma işlemi yapılıyor.

  Hayvan kliniği sorumlusu Emine Dalgal şunları söylüyor: "Geçtiğimiz yıl kliğinimize 6 bine yakın hayvan geldi. Bu gelen hayvanlardan 4 bine yakını kısırlaştırma için geldi. 500'e yakın hayvan da tedavi amaçlı olarak geldi. Biz klinik olarak 50 sahipsiz hayvanı da sahiplendirdik. Bütün sokak hayvanlarına ulaşmaya çalışıyoruz. Sadece mesai saatleri içinde değil, gece de nöbetçi veteriner hekimimiz var. Gece saat kaç olursa olsun yaralı olan hayvanlara ekiplerimiz ulaşıyor.Hayvanlara yönelik şiddet olayları önemli ölçüde azaldı. Cezaların olması ve bilinçlendirme çalışmaları amacına ulaştı. Bizi arayarak köpeği öldüreceklerini söylüyorlar. Biz de yasada bunun suç olduğunu söylüyoruz. Hepimizin hayvanlarla yaşamaya alışması lazım."

  Dalgal, herkesin hayvan sevmesini beklemediklerini ancak kimseninde hayvanlara şiddet uygulamaya hakkı olmadığına da dikkat çekiyor.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu