YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 02 Mart 2012

Victor'u sevgiyle anmak

 • 1 Mart 2012 Ntvmsnbc
  Ekolojik yaşamı destekleme konusunda öncü projelerin yaratıcısı, Buğday Derneği’nin kurucusu Victor Ananias’ı, aramızdan ayrılışının birinci yılında İstanbul, Bodrum ve Kaz Dağları’nda yapılacak etkinliklerle anılacak.

  Geçen yıl 3 Mart’ta kaybettiğimiz Buğday hareketinin fikir babası ve Buğday Derneği’nin kurucusu ve vizyoneri Victor Ananinas’ı, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde Bodrum Bitez’deki kabri başında, %100 Ekolojik Pazarlarda ve ekolojik yöntemlerle inşa ettiği Kaz Dağları’ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklerle anılacak. 3 Mart’ta Bodrum Bitez’deki kabri başında, 3 ve 4 Mart tarihlerinde kurucusu olduğu Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazarlarda yapılacak hayırlarla yad edilecek Victor Ananias için, 7 Mart’ta Kaz Dağları’ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde de bir anma töreni ve “hayır” gerçekleştirilecek.

  Ekolojik tarım alanında tüm dünyada tanınan ve uluslararası ekolojik tarım kuruluşları tarafından geleceğin 5 liderinden biri olarak gösterilen Victor Ananias, 2008’de, dünyada sınırlı sayıda kişinin layık görüldüğü “One World Award” ödülünü almıştı. Hayatı boyunca ekolojik yaşam bilgisinin yayılması için büyük çaba gösteren Ananias, ekolojik tarım, ekolojik ürünler, ekolojik turizm ve doğa dostu mimarlık alanlarında gelecek kuşaklara miras kalabilecek değerde çok sayıda tohum attı. %100 Ekolojik Pazarlar, TaTuTa (Tarım Turizm Takas), Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi onun attığı tohumlardan sadece birkaçı olarak bugün pekçok insanın yaşamına değer katmaya devam ediyor…

  Ananias’ın anısına tasarlanan www.victorananias.org web sitesi de 3 Mart tarihinde açılacak. Sitede; Victor Ananias’ın yaşamı, attığı tohumlar (Buğday Restoran, Doğal Ürün Dükkânları, Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi, TaTuTa, %100 Ekolojik Pazarlar, Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi), ardından yazılanlar, mutfağından, albümünden, kaleminden, yorumlarından, sesinden ve fırçasından bölümlerinde ondan kalan pek çok iz yer alacak. Böylece kısa yaşamına pek çok şey sığdıran Victor Ananias, ardında bıraktıklarıyla var olmaya ve ekolojik yaşam alanında ilham vermeye devam edecek.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu