YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2011

National Geographic'e ödül

 • 08 Temmuz 2011 Ntvmsnbc

  National Geographic Türkiye,  Mersin’de düzenlenen Deniz Kaplumbağaları Şenliği’nde 2011 Yılının çevre ödülüne layık görüldü.

  Mersin Valiliği İl Çevre Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi işbirliğinde deniz kaplumbağalarının yaşam öyküsünün anlatıldığı Deniz Kaplumbağaları Şenliği düzenlendi. Mersin Forum Sanatçılar Meydanı’nda düzenlenen şenlikte deniz kaplumbağalarının yaşam öyküsü anlatıldı. 

  Mersin Forum Alış-veriş Merkezi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenliğe National Geopraphic Dergisi Yazı işleri Editörü Oya Ayman da davet edildi.

  Ayman’ın plaketini Mersin Forum Genel Müdürü Adem Erol takdim etti. Etkinlikte konuşan Mersin Forum Genel Müdürü Adem Erol,  National Geopraphic Dergisi’ne övgüler yağdırdı. “Doğal yaşamın korunması adına büyük katkıları bulunan National Geopraphic dergisi tabiatın güzelliklerinin yanısıra yaşanan olumsuzları da bizlere duyurarak, gündeme taşıması bizleri çok mutlu ediyor.” dedi. 

  Erol, doğal yaşamın korunması adına yaptığı önemli çalışmalarından dolayı National Geopraphic dergisi çalışanlarını da kutladı. Etkinlikte ayrıca deniz kaplumbağaları fotoğrafçısı Mehmet Miras’ın Mersin Dalyan İztuzu,Amerika Birleşik Devletleri San Diego, Hindistan  Orissa ve Kostarika sahillerindeki çekimleri ile yapılan  "Deniz Kaplumbağaları ile Yaşam” konulu belgesel gösterisi de yer aldı. Çevre ödülleri Mersin Vali vekili Suphi Olcay, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Erol Ertan,İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ve  Çevre, Orman ve Şehircilik İl Müdürü Ökkeş Bahadır'a verildi

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu