YUKARI

TSKB'den Haberler

Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2007

“TSKB ile Önceliğimiz Çevre” Heykel Yarışması

 • “TSKB ile Önceliğimiz Çevre” projesi, yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam için gelecek kuşaklara daha sağlıklı fiziki ve sosyal çevre bırakmanın eğitim ve bilginin paylaşımıyla olabileceği inancıyla hayata geçirilmektedir.

  1950’den beri sanayi ve hizmet sektörünün yatırım projelerini finanse eden TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası), finansman sağladığı kurumların ve projelerin çevresel riskini de gözönünde bulundurmaktadır. Ayrıca sağladığı Çevre Kredileri ve Yenilenebilir Enerji Kredileri ile Çevre konusunda Türkiye’de önemli faaliyetleri olan TSKB, ISO14001 belgesine sahip ilk Türk bankasıdır.

  “TSKB ile önceliğimiz Çevre” Projesinin amacı çevre konusunda ilgili tüm kesimleri bir araya getirecek bir platform oluşturmak, toplumun bilgi ve bilinç düzeyini arttırmak, 7’den 70’e bireylerin doğayı sahiplenme duygusunu geliştirerek olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazanmalarına destek olmaktır.

  Proje kapsamında Türkiye’de çevre konusunda başarılı projelere ödüller verilecektir. Ödüller MSÜ Heykel Bölümü öğrencileri arasında yapılacak heykel yarışmasında kazanan eserlerden oluşacaktır.

  Teması “Çevre” olan heykel yarışmasına katılan öğrenciler eserlerinde doğa, doğanın sahiplenilmesi, sevilmesi ve doğa dostu yaklaşımın hayatın her aşamasına yerleştirilmesini esas alacaklardır.

  Eserler 8 Haziran 2007 tarihinde MSÜ Heykel Bölüm Başkanlığı’na teslim edilecektir.

  Jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda ödül alan eserler daha sonra duyurusu yapılacak bir tarihde açıklanacak ve yarışmaya katılan eserlerin tümü proje kapsamında yapılacak Çevre konferansında sergileneceklerdir.

  Her alanda kültür ve sanata destek olmayı gelenek haline getiren TSKB, bu yarışma ile de MSÜ Heykel Bölümü öğrencilerine destek olmaktan mutluluk duymaktadır.

  Yarışma Şartnamesine MSÜ Web Sitesinden ulaşabilirsiniz.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu