YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 10 Mart 2011

Melbourne çıplak!

 • 06 Mart 2011 Radikal

  Avustralya'da bisikletçiler petrol sömürgeciliğine dikkat çekmek için ayaklandı.

  Melbourne şehir merkezi bugün yaklaşık 150 kadar çıplak bisikletlinin eylemine ev sahipliği yaptı.

  Melbourne'nin Fitzroy bölgesi bu sene 4. Çıplak Bisiklet Sürme eylemine ev sahipliği yaptı. Bisiklet sürücülerinin trafikteki yol güvenliği ve dünyadaki petrol sömürgesine dikkat çekmek amacıyla şehir merkezinde biraraya gelen eylemciler, seslerini değişik bir yöntemle duyurmak istediler.

  Yaklaşık 150 kişinin katıldığı etkinlikte kadın katılımcıların da sayısı oldukça fazlaydı. Vucutlarını boyayan ve çiçek taşıyan çıplak bisikletlileri karşısında gören Melbourne'lilerin tepkisi olumlu yönde oldu.

  Organizatör Heidi Hill, televizyonlarda ve heryerde çıplaklığın olduğunu söylerken yaptıkları protestonun cinsellik olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Yaptıkları organizenin başarıya ulaştığını söyleyen Heidi Hill, katılımın geçtiğimiz seneye göre oldukça yüksek olduğunu belirtilirken katılanların yarısının bayanların oluşturduğunu söyledi.

  Eylemin gerçekleştiği güzergah üzerindeki sürücülerin oldukça sabırlı oldukları ve yayaların ise şaşırdıkları belirtilirken eyleme katılanların geçtiğimiz yıllara nazaran herhangi bir kötü yorum ve muamele görmedikleri ifade edildi.(dha)

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu