YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2011

Tavuk çiftliğine karşı

 • 21 Şubat 2011 Ntvmsnbc

  Manisa'nın Salihli ilçesi İğdecik köyü sakinleri, yörede kurulması planlanan tavuk çiftliğine, ''İçme suyu kuyularının yanında ve tarım arazilerinin arasında olması'' nedeniyle tepki göstererek, imza kampanyası başlattı.

  İğdecik Köyü Muhtarlığı önünde toplanan köylüler, köye kurulması planlanan tavuk çiftliğine ''yer seçimi'' nedeniyle tepki gösterdi. İğdecik Köyü Muhtarı Mustafa Er, tesisin 12 dönümlük araziye kurulacağını ve 60 bin tavuk kapasiteli olduğunu öğrendiklerini belirtti.

  Köyde 105 hanede 380 kişi yaşadığını anlatan muhtar Er, çiftliğin köyün içme suyunu karşılayan kuyulara yaklaşık 50-100 metre mesafede olduğunu bildirerek, ''Tesisin buraya kurulmasının doğayı tahrip edeceği ve içme suları nedeniyle de köylünün sağlığı için tehdit oluşturacağına inanıyoruz'' dedi.

  Tesise karşı köylüler arasında imza kampanyası başlattıklarını belirten Er, ''Yatırımlara karşı değiliz. Ancak bizler tesisin yol açacağı tahribat, kirlenme ve kokuyu biz çekeceğiz. Zaman varken bu yanlıştan dönülmesi, sesimizi duyurmak için gerekeni yapacağız. Toplayacağımız imzaları Çevre ve Orman Bakanlığına göndereceğiz'' diye konuştu.
  Haberin devamı vreklam

  Tesisin, tarlasının hemen yanında kurulacağını söyleyen Emin Emir ise, ''Tesisin çevreye vereceği ve kuyu sularına vereceği zarar, benim gibi bütün köylüyü etkiliyor. Tesisin sağı solu tarım arazisi. Tesisi kuracak kişiler bugüne kadar hiçbirimizle iletişime geçmediler. Biz sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyoruz'' dedi

  Köylülere Salihli Kasaba ve Köyleri Yardımlaşma Eğitim Tanıtım Derneği Başkanı Mehmet Candan da destek verdi.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu