YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2010

İş Bankası’nın “81 İlde 81 Orman” projesi Zonguldak Ormanı ile devam ediyor

 • 39. İş Bankası Ormanı Zonguldak’a ...
   
  Türkiye İş Bankası’nın, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında başlattığı ülkenin en büyük kurumsal ağaçlandırma çalışmalarından biri olan “81 İlde 81 Orman” projesi,  Zonguldak Ormanı ile sürüyor. Çaycuma ilçesi Nebioğlu köyündeki 20 hektarlık alana 30 bin adet defne, fıstık çamı, karayemiş, ıhlamur ve kızılcık fidanı dikildi.  Ağaçlandırma ihtiyaçları doğrultusunda genelde şehrin dışındaki arazileri ağaçlandıran İş Bankası, dikim töreni öncesinde Zonguldak şehir merkezine projenin sembolü olarak olgun bir ağaç dikti. Böylelikle şehir dışında oluşturulan İş Bankası ormanı sembolik bir ağaçla şehir merkezine taşınmış oldu.

  26 Ekim Salı günü Çaycuma ilçesi Nebioğlu köyünde gerçekleştirilen fidan dikim törenine, yerel yöneticiler, İş Bankası ve TEMA Vakfı yetkilileri, TEMA gönüllüleri, yavru TEMA’cılar ve ilköğretim öğrencileri katıldı.

  Türkiye İş Bankası’nın Çevre ve Orman Bakanlığı ile TEMA’nın işbirliğinde 22 Aralık 2008’de başlattığı ve Türkiye’nin en büyük kurumsal ağaçlandırma projelerinden biri olan “81 İlde 81 Orman” projesi kapsamında Zonguldak’ta da “İş Bankası Ormanı” oluşturuldu.

  Çaycuma ilçesi Nebioğlu köyündeki İş Bankası Ormanı’nda 26 Ekim 2010 Salı günü bir tören gerçekleştirildi. Küresel iklim değişikliğine karşı en etkili önlemlerden biri olan orman alanlarını genişletme çalışmaları kapsamında İş Bankası’nın Zonguldak ile birlikte ağaçlandırdığı il sayısı 39’a, ağaçlandırılan alan ülke genelinde yaklaşık 755 hektara ulaşırken, dikilen fidan sayısı ise 1 milyonu aştı.

  İş Bankası’ndan beş yılda iki milyon fidan

  Türkiye İş Bankası’nın sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında başlattığı “81 İlde 81 Orman” projesi, TEMA ile Çevre ve Orman Bakanlığı’nın işbirliğinde gerçekleştiriliyor. 2008 yılsonunda başlayan ve bir ağaçlandırma seferberliğine dönüşen proje kapsamında, İş Bankası’nın katkılarıyla önümüzdeki üç yıl içinde, üç bin futbol sahası büyüklüğünde (yaklaşık 1.500 hektarlık) alana iki milyonu aşkın fidan dikilmiş olacak.  İş Bankası,  dikilen fidanların, dikim tarihinden itibaren beş yıl boyunca bakımını da üstleniyor.

  “81 İlde 81 Orman Projesi”  Kapsamında Fidan Dikimi Tamamlanan İller:

  Adana, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Iğdır, Isparta,  İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Nevşehir, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Uşak, Yozgat.


  Detaylı bilgi için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu