YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2007

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

  • Bugün Dünya Çevre Günü! Dünya Çevre Günü, çevresel sorunlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Küresel çapta kutlanan çevre gününe, her yıl bir başka ülke ev sahipliği yapıyor.

    Bugün Dünya Çevre Günü! Dünya Çevre Günü, çevresel sorunlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Küresel çapta kutlanan çevre gününe, her yıl bir başka ülke ev sahipliği yapıyor. Birleşmiş Milletler'ce (BM) kabul edilen Çevre Günü'nün bu yılki ev sahibi Norveç, teması ise ''Eriyen Buz''. BM Çevre Programı (UNEP), bu yılki ev sahibi ülkeyi, iklim değişikliğinin en fazla yaşandığı bir ülke olan Norveç olarak belirledi. Dünya Çevre Günü kapsamında, insanları ve doğayı tehdit eden küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla, Norveç'in en kuzey kenti Tromso'da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

    Dünya Çevre Günü'nün bu yılki konusu, Uluslararası Kutup Yılı'yla paralellik sağlanması açısından, ''Eriyen Buz'' olarak belirlendi. Bu çerçevede iklim değişikliğinin kutup ekosistemleri ve topluluklarına etkileri ve küresel çaptaki sonuçları irdeleniyor.

            

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu